Po svojom príchode do Spartaka Trnava zapadol veľmi dobre do kádra urastený stopér Bogdan Mitrea. Tridsaťjedenročný Rumun skúsil okrem domácej súťaže aj taliansky futbal a do Trnavy prišiel z cyperského Katokopiasu. „Moje prvé pocity po príchode do Trnavy boli, že som prišiel do veľkého klubu s vynikajúcimi priaznivcami a s profesionálnym manažmentom,“ hovorí hráč, ktorý si počas krátkeho pôsobenia v prípravnom období získal rešpekt spoluhráčov aj trénerov a v stretnutiach nosil na rukáve kapitánsku pásku. „Je to pre mňa česť, že som bol kapitánom. Samozrejme, nie som určený sám, sme štyria. Cítim väčšiu zodpovednosť, ako kapitán musím ísť príkladom. Už som túto úlohu zastával predtým, takže verím, že to dokážem zvládnuť.“

Mitrea má skúsenosti s predkolami Ligy majstrov aj Európskej ligy a so Steauou Bukurešť účinkoval pred tromi rokmi aj v skupinovej fáze európskeho pohára číslo dva. Priznáva, že úspechy prišiel získať aj v trnavskom drese. „Moje osobné ciele nikdy nepovyšujem nad tímové. Spolu chceme bojovať a vyhrávať. Prečo by sme nemohli vyhrať ligu alebo pohár? V pohárovej Európe by sme sa chceli dostať čo najďalej.

Už v sobotu bude Trnava bojovať o prvú trofej v novej sezóne, keď v súboji o česko-slovenský Superpohár privíta pražskú Slaviu a na budúci týždeň čaká spartakovcov vstup do predkola Európskej ligy na pôde bosniackeho klubu Radnik Bijeljina. „Superpohár v tejto forme, že hrajú dva tímy z rozdielnych krajín, je trocha netradičný. Sme však pripravení a urobíme všetko, aby sme ho vyhrali. Teraz sa ešte sústredíme na Superpohár, ale hneď po zápase budem myslieť na Európsku ligu. Budú to iné zápasy, iná taktika a budeme mať pár dní na prípravu. Naše ciele sa však nemenia, chceme vyhrať a verím, že sa nám to podarí, dodal odhodlane Rumun, ktorý by mal byť pilierom trnavskej obrany.