FC Spartak prešiel v prípravnom období viacerými zmenami, ktorým sa nevyhol ani hráčsky káder. Jedným z mála skúsených, ktorý v ňom zostal z minulej sezóny je pravý obranca Matúš Turňa. „Nie je to nič jednoduché, poskladať kvalitný tím za také krátke obdobie. Navyše, nečaká nás len liga, takže mužstvo musí byť pripravené aj na ťažšie zápasy v Európe. Za ten mesiac, čo sme spolu sme celkom zohratí a potvrdili sme to aj dobrou hrou v generálke proti Olomoucu.“

Novou trénerskou dvojicou je portugalské duo Ricardo Chéu s asistentom Nunom Barbosom. „Postupne spoznávame ich metódy. Je to iná príprava na akú som bol doteraz zvyknutý. Nebeháme toľko, ale veľa pracujeme s loptou, pochvaľuje si Matúš.

Spolu so svojimi spoluhráčmi už túto sobotu vstúpia do sezóny ostrým štartom v súboji o česko-slovenský Superpohár proti pražskej Slavii. Zošívaní získali vlani double a meno si urobili aj v Európskej lige. „Je to výnimočný zápas. Nemáme každý rok príležitosť stretnúť sa v súťažnom zápase s českým majstrom. Nebude to jednoduché, no pre nás hráčov je to motivácia zahrať si proti takému tímu a ukázať, že aj v Trnave sa hrá dobrý futbal. Hráme doma a domáce zápasy sú pre nás vždy výnimočné, hlavne, keď príde veľa ľudí a je fantastická atmosféra, ktorú očakávam aj v sobotu. Verím, že nám to pomôže a trnavský fanúšik bude náš dvanásty hráč. Slavia aj my chceme Superpohár vyhrať a urobíme všetko pre to, aby sme zasa mohli zažiť oslavy po zisku trofeje ako prednedávnom v Nitre,“ hovorí trnavský obranca, a hoci myslí na najbližší zápas, priznáva, že celý tím sa už teší na Európsku ligu.

Tri týždne sa sme pripravovali na úvod sezóny, či v lige alebo v Európskej lige. Ideme do Bosny zvíťaziť, aj keď si uvedomujeme, že to nebude jednoduché. Balkánci sú nevyspytateľní, očakávam najmä bojovný futbal, ale dôležité bude, aby sme sa na konci tešili z postupu.

Prvý zápas proti Radniku Bijeljina sa hrá 11. júla od 19. h v Banja Luke, odveta je o týždeň neskôr v Trnave.