Tridsaťjedenročný stopér obliekal naposledy farby cyperského celku Doxa Katokopias.

Majstrovský ročník andelov strávil taktiež na Cypre - v drese AEL Limassol. V oboch kluboch hrával pravidelne. Bogdan je odchovancom Universitatea Cluj. V šiestich súbojoch bol náhradníkom v reprezentačnom výbere Rumunska.

"Som veľmi šťastný, že môžem byť v Spartaku Trnava. Viem, že prichádzam do dôležitého klubu na Slovensku. Dúfam, že sa podarí vytvoriť konkurencieschopný celok, s ktorým zabojujeme o najvyššie priečky. Za mojim príchodom je serióznosť tohto mužstva, veľké meno a fanúšikovia. Zatiaľ sa mi páči všetko, čo som videl," uviedol krátko po podpise Mitrea, ktorý sa dohodol na ročnom kontrakte.

Okrem Cypru pôsobil tiež doma v Rumunsku v Steaue Bukurešť, kde bol na hosťovaní z talianského Ascoli. Meria 185 centimetrov. Andeli si od neho sľubujú vystuženie defenzívnych radov, najmä stopérskeho postu.

"Hľadali sme vhodný typ na pozíciu v strede obrany. Ide o ľavonohého stopéra, ktorý má veľa skúsenosti," doplnil generálny manažér Marián Černý.

Mitrea môže zasiahnuť už do utorkového (18.6.) priateľského duelu v Červeníku, kde Spartak od 17.00 hod privíta KFC Komárno.