Dvadsaťštyriročný stredopoliar sa s klubom z malého Ríma dohodol na dvojročnom kontrakte.


Jakúbek pózuje s dresom spolu s generálnym manažérom Mariánom Černým. Foto: Peter Žember

Rodák z Považskej Bystrice prichádza do Spartaka Trnava z Dubnice, ktorej je odchovancom. V jej drese strávil aj uplynulú sezónu v druhej lige. Na ľavom rukáve mal kapitánsku pásku.

"Pocity sú výborné. Spartak je na Slovensku obrovský klub. Znamená pre mňa veľa, že môžem byť jeho súčasťou. Teším sa, že budem obliekať jeho dres. Som tu tri dni, veľa vecí je pre mňa nových. Postupne sa spoznávam s hráčmi, trénermi i vedením a ďalšími ľuďmi. Všetko je však pozitívne," prezradil krátko po podpise zmluvy Jakúbek.

Matej je bývalý mládežnícky reprezentant. Za Dubnicu nastúpil v sezóne 2018/2019 v dvadsiatich ôsmich dueloch, v ktorých sa šesťkrát presadil gólovo.

"Boli sme spolu dlhšie v kontakte. Jeho výkony sme na jar pozorne sledovali. Presvedčil nás kvalitou. Prichádza vystužiť stredové rady," pokračuje generálny manažér Marián Černý.

Ako ďalej Černý prezradil, v najbližších dňoch príde k ďalšiemu doplneniu kádra. Nová akvizícia sa fanúšikom predstaví už v sobotu. Spartakovci vycestujú na prvý prípravný súboj v letnej zaberačke, ktorý ich čaká v Holešove proti Zlínu. Výkop je naplánovaný o 16.30 hod.