Po tom, čo sa andeli v lete dohodli s dvojicou Rafael Tavares, Lukáš Csáno, prišlo v zimnom období k uzatvoreniu zmlúv s ďalšími šiestimi odchovancami.


Zľava: Ivan Mesík, Kristián Mihálek, Alexander Horvát, Thomas Kotlár, Timotej Kudlička a Gergely Tumma.

Spartaku sa v poslednom období darí vychovávať množstvo kvalitných futbalistov, o ktorých pravidelne prejavujú záujem zahraničné celky. Potvrdzujú to napríklad prestupy z posledného roka a pol – Sebastian Nebyla (West Ham United), Šimon Kozák (Southampton FC) či Matúš Repa (Atalanta Bergamo).

Vízia do budúcnosti je stavať na mladých a perspektívnych hráčov, na základe čoho sa klub dohodol na spolupráci so štvoricou starších dorastencov z U19 – Ivan Mesík, Gergely Tumma, Alexander Horvát a Kristián Mihálek.

„Viacero z nich sú už členmi hlavného mužstva. Niektorí si pripísali prvé minúty v najvyššej slovenskej súťaži ako je Horvát alebo Tavares. Naďalej máme záujem rozvíjať ich talent tak, aby absolvovali čo najviac tréningových jednotiek a veľa kvalitných zápasov v áčku, juniorke či mládeži FC Spartak Trnava. Do budúcna by im to pomohlo k napredovaniu,“ uviedol generálny manažér Marián Černý.

Zo spomínanej štvorice debutoval vo Fortuna lige stredopoliar Horvát, ktorý nastúpil ako striedajúci hráč do záverečného jesenného duelu proti AS Trenčín. V ostatnom jarnom kole ho s Dunajskou Stredou napodobnil Tavares. Všetci majú za sebou zimnú prípravu s A tímom Spartaka.


Thomas Kotlár spolu s Timotejom Kudličkom.

„Vnímam veľmi pozitívne smerovanie našej akadémie. Pevne verím, že v krátkom čase sa dokončí krásny tréningový areál, kde by ďalší talentovaní futbalisti mohli rozvíjať svoj talent a nasledovať rovesníkov,“ pokračuje Černý.

Rovnako ako dorastenci z U19, aj Timotej Kudlička s Thomasom Kotlárom podpísali trojročné kontrakty. Obaja aktuálne pôsobia v U16. Druhý menovaný si pred pár dňami prevzal cenu pre najlepšieho hráča U15 za minulú sezónu.