Pravý obranca prišiel do malého Ríma v rámci zimnej prípravy. Najbližšieho súpera andelov pozná veľmi dobre, v jeho drese odohral takmer päťdesiat stretnutí.

Na Žitný ostrov prišiel v roku 2013 z Dukly Banská Bystrica. V Dunajskej Strede strávil dva roky. Ako priznal, odvtedy sa v štruktúrach jeho bývalého pôsobiska toho zmenilo viac ako dosť.

„Po príchode z Bystrice to bola pre mňa zmena. Na konci prestupového obdobia mi zavolal dnes už bývalý tréner Radványi. Mal som možnosť ísť aj do Ružomberka, predtým mi nevyšiel angažmán v Poľsku,“ priblížil Turňa.

Rodák z Čierneho Baloga, v ktorom robil prvé futbalové kroky, si na stretnutia proti Spartaku spomína veľmi dobre. Odohral ich niekoľko desiatok nielen v drese Dunajskostredčanov, ale tiež v Podbrezovej a už spomínanej Banskej Bystrice.

Aktuálne sa plne koncentruje na trnavský Spartak, s ktorým má okrem zimnej prípravy za sebou aj úvodné jarné zápolenie na umelej tráve pod Dubňom. Spartakovci si priniesli zo Žiliny remízu 1:1. Turňa odohral plnú minutáž.

„Ako som spomínal pri podpise zmluvy, teším sa, že môžem byť v Trnave. Pre mňa je to nová výzva, ktorú beriem ako posun. Všetko je tu nastavené pozitívne. Kolektív je super. Príprava bola náročná, ale tak to má byť, počas celej jari z nej budeme čerpať. Prvé kolo dopadlo dobre, aj keď priebeh nasvedčoval tomu, že sme mohli byť ešte spokojnejší a pripísať si o dva body viac,“ pokračuje Matúš Turňa.

Tabuľkovo privítajú andeli druhý celok. Zverenci Petra Hyballu majú manko jedenástich bodov na vedúci Slovan. V ostatnom kole ťahali doma za kratší koniec práve proti belasým.

„V prvom rade sa pozeráme sami na seba. Teším sa na prvý domáci súboj. Som plný očakávaní. Verím, že duel zvládneme a vyhráme. Preto by som bol rád, keby nás príde povzbudiť čo najviac fanúšikov a vytvoria ďalšiu skvelú atmosféru,“ doplnil pravý obranca.

V 32 rokoch na konte viac ako dvesto ligových štartov. Zahraničný klub si doteraz nevyskúšal. Aj keď bol veľmi blízko.

„Bola príležitosť zo Zaglebie Lubin. Stroskotalo to ale na rôznych veciach. Na stole ležal kontrakt na tri roky. Mohol som si vyskúšať inú ligu, žiaľ, nepodarilo sa. Napriek tomu som rád, že môžem hrať futbal doma, naša liga má úroveň. Najdôležitejšie je, že som zdravý a hrám,“ zdôraznil Matúš.

Kabína Spartaka získala okrem futbalistu do svojich radov i umelca v jednej osobe. V Podbrezovej bol Matúš Turňa hlavným DJ-om. Spoluhráčom tak spríjemňoval spoločné chvíle. K niečomu podobnému sa postupnými krokmi dostáva možno aj v malom Ríme.

„Myslím si, že mi to tam išlo celkom dobre (smiech). Mám už skúsenosti aj teraz, ale uvidíme, či ma chalani zvolia oficiálne na tento post. Osobne preferujem rôzne žánre, najmä hip-hop a rap, ktoré nie všetci majú radi. Takže si niekedy dám iba svoju vsuvku, aby som si urobil radosť,“ uzavrel sympatický hráč, ktorý oblieka dres s číslom 2.

Spolu s mužstvom privítajú Dunajskú Stredu na Štadióne Antona Malatinského už túto sobotu. Výkop je naplánovaný o 14.00 hod. Vstupenky sú denne v predaji online na: https://cityarena.maxiticket.sk/fc-spartak-trnava-vs-fc-dac-1904-dunajska-streda-2019 alebo vo fanshope.

Foto: MŠK Žilina