S mužstvom nepokračuje po prvom týždni trojica Július Gombala, Daniel Dvorák (obaja sa vracajú do juniorky) a Oliver Janso. Posledný menovaný si hľadá nový klub. Aktuálne sa pripojil k sústredeniu do Opavy. Široký káder sa tak postupne začína zužovať.

Tréner Michal Ščasný nemôže stále využiť služby zranených Tomáša Briganta, Erika Grendela, Ivana Hladíka, Jakuba Radu a Dobrivoja Rusova. Najnovšie sa k ním pridali i Fabian Miesenbock, Patryk Malecki a Lucas Lovat. Ani v jednom prípade však nejde o nič vážne. Pomaly sa zapájajú do tréningu s tímom. Stav Antona Slobodu, ktorý, pre problémy s chrbtom, chýba už niekoľko mesiacov, sa každým dňom zlepšuje. Pokračuje v individuálnom tréningu.

Spartakovci majú za sebou úvodné prípravné stretnutie. V Považskej Bystrici si zmerali sily s Liptovským Mikulášom. Duel sa skončil remízou 2:2. Gólovo sa za červeno-čírnych presadili Senad Jarovič a Tomáš Vantruba.

V druhom zápase bude trénerský kolektív testovať Ante Solomuna, ktorý naposledy obliekal farby slovinského celku Rudar Velenje. Dvadsaťročný futbalista operuje v strede poľa, na svojom konte má tiež štyri štarty v drese Chorvátska do 20 rokov.

Druhý súper andelov - MFK Skalica sa po jesennej časti nachádza na treťom mieste II. ligy. V sedemnástich súbojoch získala 33 bodov. Prvé Pohronie má o tri body viac. Zápas sa hrá na jej umelej tráve. Výkop je naplánovaný o 14.00 hod.

Zostava pre 1.polčas FC Spartak Trnava:
Urminský - Turňa, Tumma, Kulhánek, Čonka - Dudl, Pekár, Horvát - Mihálek, Yilmaz, Tavares