Tréneri všetkých mládežníckych kategórii hodnotia uplynulý ročník 2017/2018.

Kategória žien W

tréner: Marián Kováčik
asistentka trénera: Zuzana Imreová
konečné umiestnenie: 1. miesto, postup do baráže o 1. ligu
"Do sezóny sme vstúpili spoločne s hráčkami s tým, že sa pobijeme o popredné priečky, pričom naším cieľom bolo vyhrať celú ligu. Od začiatku sezóny sa v lige do popredia dostali štyri tímy. Okrem nás Nové Zámky, Vrakuňa a Šaľa. Bolo zrejmé, že tieto štyri tímy sa pobijú o celkového víťaza. Som rád, že sme to boli práve my, ktorí vzájomné zápasy týchto mužstiev zvládli najlepšie a v týchto dueloch sme stratili body len so Šaľou. Kolektív sa počas celej sezóny menil len minimálne a tvorilo ho zhruba 20 dievčat, z toho dve brankárky. Z hráčok by som vyzdvihol najmä našu brankárku Imreovú, ktorá bola aj hrajúcim asistentom trénera. Avšak, všetky dievčatá ukázali počas sezóny svoje kvality, pričom ich výkony boli tak herne vyrovnané, že málokedy sme do jednotlivých stretnutí nastupovali s totožnou zostavou. Konkurencia im prospela, ale aj napriek tomu sa dokázali vzájomne podporovať a zastupovať. V sezóne sme odohrali 26 zápasov, pričom iba jeden sme prehrali a dva remizovali. Za top zápasy by som uviedol oba s Novými Zámkami, ako aj so Šaľou. Konečným výsledkom bolo víťazstvo v lige, ktoré si dievčatá za svoju prácu zaslúžili a patrí im tak veľká vďaka. Takto sme si splnili cieľ, ktorý sme si dali pred sezónou."

Kategória junioriek WU19

tréner: Igor Švajda
asistent trénera: Marián Kováčik
konečné umiestnenie: 9. miesto (v lige žien)
"Po počiatočnom zohrávaní sa a hľadaní vhodnej zostavy, začali dievčatá v prvej polovici jesene podávať vyrovnané výkony. Vyvrcholením bola remíza s Vrakuňou, ašpirantom na postup. Celá jar sa niesla v podobnom duchu ako záver jesene, keď sme potrápili favoritov a povyhrávali zápasy s vyrovnanými súpermi. Zisk 29 bodov je najlepší za tri sezóny čo B-tím pôsobil v druhej lige. Dievčatám sa chcem poďakovať za predvedené výkony, bojovnosť a kolektívny duch."

Kategória U19

tréner: Michal Gašparík
asistent trénera: Marián Hodulík
konečné umiestnenie: 10. miesto
"Začiatok sezóny bol z našej strany až príliš nervózny. Niektorí hráči sa zoznamovali s najvyššou dorasteneckou ligou s veľkým rešpektom, čo bolo na škodu. Celá jesenná časť by sa dala rozdeliť na obrannú fázu, s ktorou nemôžeme byť vôbec spokojní. Nepodarilo sa nám poskladať obrannú formáciu tak, aby fungovala spoľahlivo. Hráči sa tam postupne menili a všetci sme cítili, že to nie je optimálne. Väčšinu zápasov sme hrali s dvomi až tromi stredovými hráčmi v obrannej formácii a to bolo cítiť. Tí, ktorí tam zaskakovali sa snažili, ale predsa len to neboli ich posty. Množstvo, hlavne individuálnych chýb, nás stálo body a veľký počet obdržaných gólov. Naopak, útočná fáza bola na slušnej úrovni. Za pól sezónu sme dali iba o tri presných zásahov menej ako v predchádzajúcej sezóne za celý ročník.

"Do jarnej časti sa mužstvo posilnilo zvonku, ale postupne sa začali zabudovávať aj najtalentovanejší hráči z U17. Stabilizovali sme obrannú formáciu a v jarnej časti sme inkasovali až o devätnásť menej gólov, ako tomu bolo v jesennej časti. Aj keď víťazstiev sme dosiahli o takmer trikrát viac, celkové umiestnenie je podpriemerné a určite mohlo byť o niečo lepšie, ale nebola to priorita, hlavne od druhej polovice jarnej časti. Snažili sme sa zameriavať na jednotlivcov, či už smerom nahor k seniorskému futbalu do juniorky, kde sme postupne začali posúvať hráčov, ktorí po sezóne v doraste končia a tí sa postupne začali etablovať a čo ma aj veľmi teší, gólovo presadzovať. Ale aj naopak postupne vyťahovať a dávať väčší a väčší priestor hráčom z mladšej kategórie, aby sme sa nachystali na budúcu sezónu, pretože futbal v U17 je diametrálne odlišný od toho v U19, ale aj z dôvodu ich rýchlejšieho výkonnostného rastu. Z tohto pohľadu sme so sezónou spokojní a verím, že hráči budú vo svojej začínajúcej kariére napredovať. K tomu by im mal napomôcť aj nový model vrcholu mládeže, kde bude juniorka s dorastom tvoriť jedno mužstvo a mal by to byť oveľa efektívnejší model pre rozvoj jednotlivcov."

Kategória U17

tréner: Ľuboš Benkovský
asistent trénera: Peter Gaži
konečné umiestnenie: 7. miesto
"Hlavným cieľom rozvoja hráčov v kategórií U17 bolo skvalitnenie technickej stránky v jednotlivých herných činnostiach jednotlivca. Druhou dôležitou zložkou bol rozvoj taktiky ako individuálnej, skupinovej a komplexnej. V kondičnej príprave sme sa zameriavali na prípravu po silovej stránke, vytrvalostnej, koordinačnej a rýchlostnej. V teoretickej príprave boli zahrnutie analýzy individuálnych výkonov, herného výkonu družstva, doplnkov stravy a množstvo ďalšieho. Psychologická zložka obsahovala viacero individuálnych pohovorov zameraných na odomknutie maximálneho potenciálu hráča a motivácie futbalistov. Tento zložitý tréningový proces bol aplikovaný počas dvojročného tréningového cyklu v tejto kategórii. Dlhodobý cieľavedomý tréningový proces obsahujúci najdôležitejšie zložky prípravy mladých hráčov priniesol posunutie piatich chalanov počas sezóny do kategórie U19 a ďalších dvoch do zahraničia. Sezónu spolu s asistentom Petrom Gažim považujeme za veľmi úspešnú."

Kategória U16

tréner: Libor Fašiang
asistent trénera: Adam Chorváth
konečné umiestnenie: 9. miesto
"V jesennej časti súťaže sa mužstvo hráčsky budovalo. Prišlo doň až deväť nových hráčov. Preto aj výkony a výsledky nezodpovedali mojej predstave. Počas zimnej prípravy sa tím stabilizoval a v hráčskych výkonoch nastalo zlepšenie. Prejavilo sa to i na výsledkoch. Za zmienku stojí neporaziteľnosť v jedenástich majstrovských zápasoch za sebou. Bodovo sme sa dotiahli na mužstvá pred nami a pri zvládnutí záverečných duelov sme mohli pomýšľať aj na lepšie celkové umiestnenie. Viacerí hráči striedavo hrávali za U17 (Sekera, Ziman, Klačman, Kardoš, Ševčík, Drozda a Belko). V jarnej časti sme sa zlepšili v defenzívnej a rovnako ofenzívnej činnosti celého mužstva pri aktívnom skóre 24:18. Len v dvoch stretnutiach na jar sme nestrelili gól. So sezónou som spokojný na sedemdesiat percent."

Kategória žiačok WU15

tréner: Pavol Strmenský
konečné umiestnenie: 4. miesto
"Do sezóny sme vstupovali s cieľom zabojovať o účasť na finálovom turnaji o titul majsteriek Slovenska. Jesenná časť napĺňala naše očakávania a i napriek dvom tesným prehrám s favoritmi súťaže, sme boli stále v hre o postup. Hrali sme svoju typickú kombinačnú hru s rýchlymi prechodmi do útoku. Celý tím bol zohratý, hráčky si na ihrisku veľmi dobre rozumeli, dopĺňali sa a pomáhali si. V tíme vládla dobrá nálada a odhodlanie presadiť sa. To sa odzrkadlilo aj počas zimnej prestávky, keď sme dokázali postúpiť cez dve kvalifikačné kolá na záverečný turnaj zimnej halovej sezóny do Púchova a obsadiť vynikajúce 5. miesto v rámci celého Slovenska. Pred začiatkom jarnej časti ligovej súťaže sa však karta obrátila a viacero dlhodobých zranení a neočakávaných odchodov niektorých hráčok výrazným spôsobom ovplyvnilo úspešnosť našich zápasov. Narýchlo muselo prísť k zásadným zmenám na niektorých postoch. Základná zostava bola doplnená hráčkami s nižšou hernou praxou či menšími skúsenosťami. Zásahy si zákonite vyžiadali svoju daň. Niektoré hráčky boli nútené hrať na nových postoch. Dostatočne si neverili a hra celého tímu trpela nezohratosťou i nízkym sebavedomím. Tieto faktory boli nakoniec príčinou nezvládnutia viacerých súbojov a následnej straty možnosti naplniť predsezónny cieľ. Až ku koncu sezóny sa hráčkam svojou trpezlivosťou a disciplínou podarilo dostať do hernej pohody. V posledných troch dueloch potvrdili svoju vysokú kvalitu. Všetkým hráčkam sa chcem touto cestou poďakovať a vyjadriť svoj obdiv, že sa i napriek množstvu nepriaznivých okolností dokázali zmobilizovať a odohrať výbornú sezónu."


Kategória U15

tréner: Roman Hudec
asistent trénera: Denis Ďuga
konečné umiestnenie: 2. miesto, postup na finálový turnaj o majstra SVK - MAJSTRI
"Sme družstvo, ktoré si dáva neustále krátkodobé aj dlhodobé ciele. Pred sezónou sme si stanovili za cieľ individuálny herný progres hráča a posunúť herný výkon družstva do ešte vyššieho levelu. Ako ďalšie ciele sme si stanovili postup na halové majstrovstvá SR U15 a postup na majstrovstvá SR U15. S hrdosťou môžem povedať, že všetky naše ciele sme splnili a navyše sme ešte pridali prvé miesto na medzinárodnom turnaji v talianskej Ravenne. Počas celej sezóny sme hrali moderný, rýchly a agresívny futbal založený na vysokom pressingu a koncentrovanej defenzíve. Jediné negatívum bolo premieňanie gólových príležitostí, ale s herným prejavom sme boli väčšinou veľmi spokojní. Hráči ukázali vo viacerých zápasoch víťaznú mentalitu, morálno vôľové vlastnosti a silu kolektívu, kedy sme dokázali rozhodnúť v posledných minútach. Aj týmto sme potvrdili správnu skladbu tímu. Sezónu preto hodnotíme veľmi pozitívne."


Kategória U14

tréner: Tomáš Bartoš
asistent trénera: Denis Bališ
konečné umiestnenie: 4. miesto
"Hráči urobili počas sezóny veľký pokrok hlavne po hernej stránke, pracujeme na tom v každej tréningovej jednotke. Prenášali sme nacvičené veci z tréningového procesu priamo do zápasu, čo ma veľmi teší. Počas celej jarnej sezóny sme sa snažili v každom stretnutí ukázať dominanciu v držaní lopty, čo sa nám aj darilo. Veľmi poteší, že proti Slovanu (víťazovi ligy) sme boli v jarnom zápase po hernej stránke počas celého duelu dominantní a, samozrejme, musím hráčov pochváliť aj za ďalšie top súboje proti Trenčínu či Dunajskej Strede. Do novej sezóny chceme zlepšiť efektivitu streľby a ešte viac dominovať po hernej stránke."

Kategória U13

tréner: Patrik Malý
asistent trénera: Ivan Čulák
konečné umiestnenie: 3. miesto
"Sezónu 2017/2018 môžeme považovať, z viacerých dôvodov, za veľmi úspešnú. Predsezónne ciele, ktoré sme si stanovili, sme nielenže dokázali splniť, ale aj prevýšiť nad očakávania. Prvým z dôvodov je herný progres tímu, ktorý si našiel svoju tvár a dokázali sme sa ňou prezentovať v priebehu celej sezóny. Zlepšili sme tiež celkové postavenie v tabuľke v porovnaní s predchádzajúcou sezónou, kde sme postúpili o šesť priečok vyššie, čo znamenalo konečnú tretiu priečku. Do budúcna nemusí ísť o konečný rezultát. Medzi ďalšie pozitíva zaraďujeme hráčov, ktorí sa dostali do výberov a reprezentovali náš klub veľmi dobre. Zvýšila sa konkurencieschopnosť, ktorá navýšila úroveň tréningových jednotiek, následne zápasov a teda aj level jednotlivých futbalistov. Zlepšené renomé v tejto sezóne spôsobilo i vyšší záujem nových hráčov, ktorí k nám pribudnú od novej sezóny a ide o chalanov, ktorí majú veľký potenciál zvýšiť úroveň hry v zápasoch v náš prospech. Úspechy sa podarilo dosiahnuť nielen na domácej úrovni, ale aj na zahraničných turnajoch. Za zmienku stoja turnaje v nemeckom Frankfurte, kde sme v kvalitne obsadenom turnaji obsadili konečné druhé miesto. Ďalej sme pokračovali v Slovinsku. Z 32 účastníkov sme obsadili konečné piate miesto, pričom vo vyraďovacej fáze sme vypadli s neskorším víťazom turnaja. Posledný turnaj sa konal v českom Prostějove. Obsadili sme tretie miesto z celkového počtu 16 účastníkov. Preto považujem túto sezónu za úspešnú a veríme, že v nastúpenom trende bude táto kategória pokračovať aj naďalej. Nebudem vyzdvihovať žiadne individuality, práve naopak, pochvalu si zaslúži každý jeden hráč."

Kategória U12

tréner: Pavel Medveď
asistent trénera: Mário Horváth
konečné umiestnenie: 4. miesto
"V druhej časti sezóny sme pokračovali v myšlienke hrať útočne, priamočiaro a vo vysokom tempe s množstvom kolmých prihrávok, ale zároveň s veľkým rizikom v obrane. Postupne sme hráčov pripravovali na nový formát zápasov, ktorý na nás čaká v novej sezóne. Prechod na veľké ihrisko býva ťažký, a tak sme v zimnej príprave, ale aj na jar v rámci voľného víkendu, organizovali prípravné stretnutia už na väčšom ihrisku než sme hrávali doteraz. Z hľadiska výsledkov a tabuľkového postavenia sme síce skončili na štvrtom mieste, ale s tým rozdielom, že herne sme potrápili vyššie postavených súperov viac ako v jesennej časti, dokonca sme hrali vyrovnanú partiu, čo nás potešilo. Medzi jednotlivými zápasmi v lige sme absolvovali aj niekoľko turnajov, na ktorých sme boli úspešní (2x 1.miesto, 1 x 2.miesto a 1 x 4.miesto z 20 prihlásených tímov). Letná prestávka prišla vhod, budeme sa snažiť doplniť káder a čo najlepšie v novej sezóne zvládnuť prechod na veľké ihrisko."

Kategória dievčenskej prípravky WU13

tréner: Peter Koreň
konečné umiestnenie: 6. miesto (v chlapčenskej súťaži)
"Na začiatok sme sa snažili dievčatá naučiť ako sa pripravovať na tréningovú jednotku resp. zápas. Ako sa správať mimo ihriska, na čo slúži šatňa a, v neposlednom rade, ako sa reprezentuje klub na ihrisku i mimo neho. V jesennej časti sme sa v tréningovom procese zamerali hlavne na individuálnu prácu s loptou, ako aj na individuálne vnímanie hry, ktoré je následne prospešné pre celé družstvo. Pracovali sme na zdokonaľovaní základných herných činností jednotlivca, zoznámili sme sa so Senseballom a cvičeniami Coerver. Tréningy boli obohatené o "kogi" a atletické cvičenia. Nakoľko sme hrali dve súťaže W11 - formou dievčenských turnajov a W13 - súťaž prípraviek ObFZ Trnava U13. V súťaži W13 bol rozdiel v tom, že nám pomáhali brankári z našej U12. V jarnej časti sme sa posunuli vpred v ovládaní lopty, odzrkadlila sa dobrá práca v halovej sezóne so Senseballom, Coerver cvičenia a hra s "lenivou" loptou v malom priestore. Celú sezónu sme hrali na maximálne riziko v obrane so snahou čo najviac útočiť a kládli dôraz na hru bez tlaku na výsledok. Nesledovali sme výsledky ani žiadne tabuľky, prvoradý bol rozvoj hráčok. V súťaži W11 sme odohrali 10 turnajov (cca. 40 zápasov). V súťaži ObFZ Trnava U13 sme s družstvom W13 odohrali 18 ligových zápasov proti chlapčenským tímom, plus ďalšie prípravné zápolenia a turnaje. Teší nás vzrastajúci záujem o dievčenský futbal v Trnave a jeho okolí."

Kategória U11

tréner: Jozef Danko
asistent trénera: Jaroslav Daniel
"Hráči z ročníka 2007 majú za sebou pestrý futbalový rok. V rámci nastavenej klubovej koncepcie a s prihliadnutím na vekové špecifiká, sa v tréningovom procese komplexne rozvíjali. Učili sa novým herným zručnostiam a zdokonaľovali už osvojené (hlavne hru 1:1), pracovali na svojom zdravom a všestrannom fyzickom rozvoji, získavali skúsenosti s hrou na väčších ihriskách (6+1 a 7+1) a osvojovali si tak základy tímovej taktiky. Počas sezóny si hráči taktiež začali zvykať na využívanie aktívnej regenerácie, ktorú využívali nielen ako súčasť tréningového procesu v miestnom aquaparku, ale aj ako súčasť zimného sústredenia, ktoré absolvovali rovnako ako hráči nášho áčka v kaštieli v Jaslovských Bohuniciach. Novinkou pre chalanov bola taktiež športová príprava v rámci športových tried na základnej škole K. Mahra, kde sa okrem iného rozvíjala ich všeobecná pohybová pripravenosť, ako aj futbalové umenie. Najväčšou udalosťou pre všetkých hráčov sú ale veľké zápasy a tých sme počas sezóny absolvovali množstvo. Sporting Lisabon, West Ham United, Juventus Turín, AS Roma či VFL Bochum patrili k našim súperom, no najpamätnejší bol zápas proti španielskemu Deportivo La Coruňa, v ktorom sme v priamom súboji o postup do majstrovskej časti turnaja v nemeckom Duseldorfe zvíťazili a vybojovali si tak možnosť hrať v základnej skupine proti tímom FF Malmo, Feyenoord Rotterdam a Manchester City. Zápas s modrou časťou Manchestru bol taktiež veľmi výnimočný, nakoľko sme zvíťazili, no keďže sme nepostúpili do vyraďovacej časti turnaja, po zápase zavládol medzi našimi hráčmi veľký smútok. Zlatou bodkou za sezónou bol Pohár prípraviek U11 – neoficiálne majstrovstvá Slovenska, kde naši mladí futbalisti zúročili všetky získané skúsenosti a po jedenástich víťazstvách z jedenástich zápasov získali majstrovský titul. Za celú sezónu môžem teda vyjadriť pochvalu pre všetkých hráčov tímu, nakoľko prístup k tréningom, disciplína pri plnení povinností, ako aj predvedená hra boli na veľmi vysokej úrovni."

Kategória U10

tréner: Tomáš Kaník
asistent trénera: Jozef Kozák
"S družstvom sme absolvovali druhú spoločnú sezónu, v ktorej sme sa snažili nadviazať na prácu z U9. Najväčšou zmenou bolo, že sme obmedzili cestovanie na príliš vzdialené turnaje a našu účasť sme potvrdzovali uvážlivejšie. To nám ale nebránilo sa naďalej stretávať s kvalitnými súpermi, predovšetkým zo susedných krajín. Dobrú konfrontáciu pre nás predstavovali aj ligové zápasy, ktoré sme hrali prevažne proti o rok starším súperom. Ťažiskom v tréningovom procese bolo samozrejme ako v iných kategóriách na riešenie situácií 1:1, kde sme sa snažili obohatiť zručností hráčov o ďalšie, náročnejšie spôsoby riešení. Nie vždy som bol spokojný s prenosom týchto vecí do zápasov, ale aj napriek tomu je podľa mňa veľa našich hráčov v práci s loptou veľmi zaujímavých v porovnaní s konkurenciou. Na druhej strane, v kategórii chýba viac rýchlostných typov futbalistov. Sezónu sme zakončili víťazným turnajom, ktorí sme si poriadne užili. Aj touto formou sa chcem poďakovať asistentovi Kozákovi a hráčom za zodpovedné pristupovanie k tréningom a celú dvojročnú spoluprácu."


Kategória U9

tréner: Richard Fehér
asistent trénera: Marek Lipták
"Sezóna 2017/18 v kategórii U9 - ročník 2009 - bola rokom ďalšieho napredovania. V tréningoch, ktoré sme mali 3x týždenne, nám k zdokonaľovaniu rôznych spôsobov obchádzania pribudli prihrávky a zakončenie. Samozrejme sme sa zlepšovali v žonglovaní, ovládaní senseballu, švihadla a hlavne v hre. Zápasov sme mali neúrekom - v lige prípraviek to bolo väčšinou proti o rok starším chlapcom z Dubnice, Púchova, Levíc, Z. Moraviec, kde sme hrali na dvoch ihriskách súčasne. Výsledky by ste hľadali márne - oficiálne to bolo vždy 0:0, ale reálne sme z tých súbojov vyšli víťazne my. K tomu treba pridať prípravné duely a turnaje počas celého roka. Niektoré víťazné, v niektorých sa nám darilo menej, ale čo je najdôležitejšie - všetci sme hrali rovnomerne, vyskúšali sme si každý post, po zápasoch sme sa bavili chorálmi a pokrikmi a teraz sa tešíme na prázdniny. Novú sezónu od 31. júla už začíname ako U10!"


Kategória U8 červení

tréner: Martin Kočiš
asistentka trénera: Veronika Šaraboková
"Sezónu sme začali s novým modelom. Kategória U8 sa ako prvá rozdelila na dve skupiny, ktoré mali oddelený samostatný tréningový proces, ale náplň a zameranie tréningov boli takmer totožné. Kooperácia týchto skupín bola počas celej sezóny na vysokej úrovni, kde hráči absolvovali aj spoločné tréningy, zápasy či dokonca turnaje. Túto spoluprácu hodnotím kladne. V sezóne 2017/2018 sme absolvovali 111 tréningových jednotiek, 39 zápasov a turnajov a deti sme vzdelávali i inými formami (nepohybová príprava - video ukážky, spoločenské akcie). Stretli sem sa s rôznymi družstvami, medzi najzvučnejšie mená určite patrí Sparta Praha, Slavia Praha, FK Pardubice, Bohemians Praha, FK Zlín, Brno (CZ), Siodemka Bielawa, Družyna Orlik (PL) a v neposlednom rade Slovan BA, AS Trenčín, MŠK Žilina a mnoho ďalších.

Zapojili sme sa tiež do Ligy prípraviek, ktorá je riadená SFZ, kde sme hrávali zápasy proti o rok staršej kategórii a práve také zápasy chlapcov posúvali dopredu, pretože v nich získali množstvo skúseností. V tréningovom procese sme sa zamerali predovšetkým na útočné herné činnosti jednotlivca ako je obchádzanie súpera v hre 1 proti 1 a vedenie lopty. V tréningovom procese sme využívali metódu Coerver a zaradili sme aj cviky so senseballom, čo sa nám veľmi osvedčilo, nakoľko hráči získajú veľký počet dotykov s loptou za krátky čas. Mojich hráčov musím za prístup k tréningovým a zápasovým povinnostiam pochváliť, takisto za vzornú reprezentáciu klubu. Na záver by som chcel poďakovať mojej asistentke Veronike Šarabokovej a taktiež rodičom za ich obetavosť a pomoc v napredovaní hráčov."


Kategória U8 bieli

tréner: Martin Česnek
asistentka trénera: Petra Hencelová
"V rámci tréningového procesu sme absolvovali tréningové jednotky podľa metodiky FC Spartak Trnava zameranej v tejto vekovej kategórii hlavne na prácu s loptou, získavanie zdravého sebavedomia v hre 1:1 a na rôzne spôsoby obchádzania súpera. Či už samostatne alebo v spojení s prvou skupinou U8, čo hodnotím veľmi kladne, sme odohrali veľa zápasov, nielen prípravných, ale aj ligových a absolvovali množstvo turnajov. Stretli sme sa so súpermi ako napríklad Sereď, Galanta, Žilina, Martin, Prievidza, Karlova Ves, Smolenice a Hlohovec, vďaka čomu naši hráči získali veľké množstvo skúsenosti a mohli sa tak zdokonalovať vo svojom futbalovom raste. Tešíme sa už na ďalšiu sezónu."

Kategória U7

tréner: Adam Chorváth
asistent trénera: Igor Paldan a Erik Ďuriš
"S touto sezónou som celkom spokojný, hráčov sme naučili to, čo sme ich naučiť v tejto vekovej kategórii chceli - základy klamlivých pohybov a prvé spôsoby obchádzania súpera, teda úvod do hry jeden proti jednému. Absolvovali sme viacero kvalitných turnajov či už na Slovensku, Česku alebo v Rakúsku, kde sme získali cenné skúsenosti a porovnanie v čom sme lepší alebo naopak, v čom sme horší, ako tie najkvalitnejšie tímy z týchto krajín. Myslím si, že hráči veľmi rýchlo napredujú po technickej stránke a takisto sa veľmi posunuli aj z hľadiska všestranného pohybového prejavu."


Kategória U6

tréner: Denis Ďuga
asistent trénera: Kristián Maron
"Uplynulá sezóna z môjho pohľadu splnila očakávania, ktoré sme si pred začiatkom ročníka dali. V tréningu sme sa zameriavali hlavne na všeobecný pohybový rozvoj a osvojovanie si základov futbalu. Využívali sme pri tom najmä metódu Coerver Coaching a s ním spojené cvičenia s loptou Ball Mastery, ktoré využívame v každej z kategórii prípraviek. Musím vyjadriť spokojnosť s tým ako poctivo a rýchlo sa učili hráči už v takomto nízkom veku a robili pokroky na každom tréningu. Vyzdvihol by som prípravný zápas, ktorý sme odohrali v Hlohovci proti ich zmiešanej kategórii prípraviek, kde boli aj hráči o 2 roky starší, no napriek tomu sme im boli viac ako vyrovnaným súperom a chlapcom sa podarilo streliť veľa gólov po sebavedomých individuálnych akciách, ktoré im v tréningu prízvukujeme. Drvivá väčšina hráčov si prešla projektom Futbalová školička, kde získali prvé futbalové kroky a následne prešli do najmladšej kategórie. Z tohto pohľadu vnímam tento projekt ako mimoriadne prospešný a úspešný pre najmladšie vekové kategórie. Do budúcej sezóny očakávam, že sa kategória rozrastie o ďalšie talenty a že sa zúčastníme kvalitných turnajov a zápasov."

Futbalová školička

tréneri: Adam Chorváth, Denis Ďuga, Igor Paldan, Erik Ďuriš, Kristián Maron, Zuzana Karabová, Petra Hencelová
"S týmto projektom sme veľmi spokojní, pretože nám poskytuje možnosť venovať sa deťom už od 3-4 rokov, a tak rozvíjať ich pohybové schopnosti a vzťah k futbalu už od najmenšieho veku. Takisto umožňuje starším deťom čas na získanie potrebných pohybových a technických zručností s možnosťou následného preradenia do jednej z našich najmenších vekových kategórii (U6 alebo U7). Počet pohybovo nadaných chlapcov a dievčat (už takmer 60) neustále narastá, čo nás veľmi teší."


Brankárska sekcia

tréner brankárov dorastu: Tomáš Čechovič
"So sezónou môžeme vysloviť spokojnosť. V dorasteneckej sekcii sa dostali počas sezóny až štyria brankári do reprezentačných výberov, podávali vyrovnané výkony či v klube ako aj v reprezentácii. Letnú prípravu už začali s A-mužstvom Peter Urminský a Dominik Takáč, ktorí získali i svoje prvé kontrakty, čo je najlepšia vizitka pre spartakovskú akadémiu. Som rád, že sme v sezóne dokázali zabezpečiť brankárom výborné podmienky pre ich výkonnostný a osobnostný rast v každej vekovej kategórii + v ženskej sekcii. V každej kategórii máme perspektívnych brankárov smerom do A-mužstva, čo je veľmi potešiteľné. Chcem sa poďakovať mojim kolegom Jakubovi Špiriakovi a Marcovi Obetkovi za výbornú spoluprácu, ochotu a pomoc v každej oblasti. Od U14 je na každom zápase doma/vonku tréner brankárov, čo je v mládeži nevídané. Výborná spolupráca je aj s trénerom brankárov áčka Pavlom Kameschom, s ktorým detailne rozoberáme výkony brankárov v mládeži a dáva im aj priestor v A-mužstve, čo sú pre nich neoceniteľné skúsenosti. Posledný mesiac sme vybraných brankárov posunuli o kategóriu vyššie, aby lepšie zvládli prechod do staršej kategórie v nadchádzajúcej sezóne. Svoje miesto si zastali aj brankári z U17 chytali zápasy za juniorku alebo U19. V budúcej sezóne nás čakajú ďalšie novinky a inovácie, bude nová trénerka brankáriek, aby sme ženskú sekciu posunuli na vyššiu úroveň a už teraz sa tešíme na brankárov/ky a sezónu 2018/2019."

tréner brankárov žiakov: Jakub Špiriak
"Žiačku sekciu brankárov som prebral od januára, kde som nadviazal už na zabehnutý systém fungovania tréningového plánu. V žiackych kategóriách U12 až U15 trénujeme v týždenných blokoch, kde sú v každom bloku zahrnuté dve herné činnosti brankára, ktoré zdokonaľujeme. Práca s brankármi je zameraná hlavne na individuálnu prácu. Každý jeden brankár má vytvorené výborné podmienky v klube aj vďaka brankárskej akadémii na individuálny rast v komplexného a moderného brankára. Myslím si, že v každej kategórii máme minimálne jedného brankára, ktorý je oporou mužstva, chalani zároveň každým tréningom napredujú a zlepšujú sa, čo ma veľmi teší. V závere sezóny sme z každej vekovej kategórie posunuli brankára o kategóriu vyššie a snažili sa ich zapracovať do mužstiev, kde sú už kladené vyššie nároky na ich individuálnu kvalitu a výkonnosť a určite je to pre ich výkonnostný rast posun vpred."


tréner brankárov prípraviek a ženskej sekcie: Marco Obetko
"V kategóriách prípraviek je u hráčov najdôležitejší progres a rast hráčskej ako výkonnosti, tak aj osobnosti a až potom výsledky. Tu by som chcel vysloviť spokojnosť, ako v priebehu roka brankári v tejto sekcii dokázali prijímať nové veci v tréningovom procese a transformovať ich neskôr aj do zápasov a že väčšina z nich preukázala výkonnostný aj charakterný rast za obdobie práve skončenej sezóny. Jednou z ďalších vecí, s ktorými som v aktuálnej sezóne spokojný je, že sa brankári mohli zúčastniť mnoho kvalitných či už domácich alebo zahraničných turnajov, ktoré im dali nespočetné množstvo skúseností do ďalších rokov. Taktiež ma teší, že sme dokázali obstojne vyriešiť aj obsadenie brankárskych postov v jednotlivých kategóriách. Čo sa týka dievčat, v priebehu roka sme sa borili s vážnymi a početnými zraneniami na základe čoho sa neukázal plný potenciál, ktorý v nich bezpochyby je. Každopádne dúfam, že ženy zakončia úspešne svoju baráž o 1. ligu a brankárky tak budú môcť od leta zbierať skúsenosti a naplno preukázať svoj potenciál v náročnejších zápasoch ako tomu bolo doteraz."

Kondičná sekcia

kondičný tréner: Michal Kukučka

"V prípravkách sme sa v spolupráci so šéftrénerom tejto sekcie J. Dankom snažili nastaviť určitý systém kondičného tréningu pre najmladšie kategórie. Cieľom bolo zabezpečiť všestranný rozvoj pohybových schopností v závislosti od veku a s využitím senzitívnych období. Zameriavali sme sa na nácvik správnej techniky behu, rozvoju rýchlostných schopností, koordinácie a v závislosti od veku aj učeniu sa správnym technikám základných silových cvičení pre dané kategórie."

"V žiackych kategóriách sa nadväzovalo na predchádzajúce sezóny a pri rozvoji pohybových schopností sa postupne hráčom pridávali náročnejšie silové tréningy, kde sme sa zamerali učeniu nových cvičení. Taktiež všetky kategórie pravidelne v týždni absolvovali rýchlostný tréning. V rámci futbalových príprav na ZŠ K. Mahra hráči absolvovali raz do týždňa gymnastiku, doplnkové športy a iné pohybové hry."

"V dorasteneckých kategóriách sme sa v prípravných obdobiach zameriavali na rozvoj pohybových schopností, ktoré sme sa počas sezóny snažili udržiavať, prípadne ešte vylepšiť. Hráči počas roka absolvovali silové a rýchlostno-silové tréningy v posilňovni a v Gyme u Rada Erenta. Pri kategórii U19 sme v prípravných zápasoch a vo vybraných tréningoch využívali športtestery vďaka čomu sme si mohli spraviť ešte väčší obraz o jednotlivých hráčoch."

"Počas sezóny som sa venoval zraneným resp. hráčom po zranení, aby sme urýchlili ich návrat do tréningového procesu a zápasov. Okrem toho všetky kategórie absolvovali pravidelné testovania rýchlostných, silových a vytrvalostných schopností, vďaka čomu sme mohli vidieť ako sa hráči v týchto aspektoch zlepšujú alebo zhoršujú. A nám trénerom to dalo spätnú väzbu o efektívnosti tréningového procesu. Od novej sezóny budeme využívať športtestery už vo všetkých dorasteneckých kategóriách, čo nám prinesie lepšiu spätnú väzbu o zaťažení hráčov v tréningovom procese alebo v prípravných zápasoch. Verím, že zakúpením nových pomôcok vylepšíme tréningový proces a chalanov tak budeme po kondičnej stránke rozvíjať ešte viac."