Počas uplynulého víkendu sa hráči našej najstaršej prípravky zúčastnili prvého ročníka Pohára prípraviek – neoficiálnych majstrovstiev Slovenska v kategórii U11.

Dvanásť fortunaligových klubov vyslalo do Bratislavy svoje tímy, aby si počas dvoch dní zmerali sily so svojimi rovesníkmi z najlepších slovenských klubov. Aby bola konfrontácia čo najpestrejšia a porovnanie práce v rôznych kluboch a regiónoch Slovenska čo najobjektívnejšie, bol zvolený model turnaja každý s každým. Vďaka veľkému množstvu zápasov a pestrej škále súperov, mali hráči možnosť ukázať všetko zo svojej futbalovej kvality, ako aj nadviazať množstvo nových futbalových priateľstiev.

„Naši hráči majú za sebou veľmi kvalitný a zároveň veľmi náročný futbalový rok, preto sme boli všetci plní očakávaní, ako bude tento turnaj v našom podaní vyzerať. Hráči sa počas roka mali možnosť okrem iných stretnúť s tímami ako Manchester City, Juventus Turín, AS Rím, Feyenoord Rotterdam, West Ham United, Sporting Lisabon či Deportivo La Coruňa, no s chlapcami z Michaloviec alebo Podbrezovej sme sa v tejto sezóne streli prvýkrát až priamo na tomto turnaji. Aj preto hodnotím myšlienku tohto turnaja veľmi pozitívne a som rád, že všetky zúčastnené tímy preukázali záujem o jeho ďalšie ročníky," priblížil tréner U11 Jozef Danko.

Jedenásť zápasov za dva dni komplexne preverilo všetky tímy. Nás môže preto nesmierne tešiť spôsob, akým sa tam prezentovali hráči z nášho klubu. Jedenásť víťazstiev z jedenástich zápasov so skóre 43:0 hovorí za všetko.

"Hráčom sa podarilo niečo výnimočné. Už len vyhrať všetky zápasy sa javí ako obrovský úspech, no vyhrať ich s nulou v kolónke inkasovaných gólov a celému Slovensku ukázať v praxi Spartak „DNA“ si zaslúži obrovský rešpekt a uznanie pre všetkých členov tímu," pokračuje Danko

V čom boli teda naši chlapci iní? Čo si môžeme predstaviť pod pojmom Spartak DNA?

"Máme svoju filozofiu práce a tej sa jasne držíme. Hrať sebavedomý, technický a útočný futbal, byť dôrazný a kreatívny v súbojoch 1:1 a byť dominantný. Samozrejme, hráči majú stále len 11 rokov a musia sa toho ešte veľa naučiť, no za predvedenú hru na tomto turnaji ako aj v celej sezóne si zaslúžia veľkú pochvalu, nakoľko našu DNA odprezentovali na veľmi vysokej úrovni," uzavrel Jozef Danko.