V nabitom kalendári si počas roka futbalisti príliš voľna neužijú. Väčšinou sa príležitosť naskytne najmä v letných dňoch po sezóne, resp. počas zimnej prestávky. Výnimkou nie sú ani hráči FC Spartak Trnava, ktorí sa cez najkrajšie sviatky v roku dokázali od futbalu odreagovať na sto percent. Väčšina z nich putovala za teplom. Ján Vlasko si pre svoju dlhoročnú partnerku pripravil dokonca špeciálne prekvapenie.

S priateľkou Simonou. Foto: archív MV.

Vantruba objavoval čaro Dominikánskej republiky

Po výbornej jesennej časti si jednotka trnavského Spartaka dopriala spolu so svojou priateľkou Simonou dovolenku v Dominikánskej republike. Zaujímavú destináciu si dvojica vyhliadla už v lete, na odporúčanie ich kamarátky, ktorá pracuje v cestovnej agentúre. Za teplom odleteli dva dni po poslednom stretnutí s Prešovom (1:0, pozn. red.), v ktorom si Martin udržal ôsme čisté konto v aktuálnom ročníku.

"Išlo o našu prvú spoločnú dovolenku. Určite sme si ju užili. Cítili sme sa ako v raji (úsmev). Zvolili sme alternatívu, pri ktorej sme nemuseli nič robiť, len jesť, ležať a opaľovať sa. Nabudúce pôjdeme do niečoho aktívnejšieho. Na druhej strane, po jeseni mi to padlo vhod. Sviatky sme strávili obaja doma. Myslím, že tak je to ideálne, aby bola rodina spolu. Po Vianociach sme s kamarátmi absolvovali trojdňovú chatu a Nový rok vítali v Trnave," povedal o svojich dojmoch a programe Martin Vantruba. Krátko po novom roku sa od leta upísal na štyri roky pražskej Slavii. Jar dokončí v malom Ríme.

Mladý pár si slnečné lúče užíval. Foto: archív MV.

Eghov Nový rok v Londýne s Premier League

Letná akvizícia andelov nastrieľala v devätnástich súbojoch päť gólov, ku ktorým pridala štyri asistencie. Rodák z Viedne po jesennej časti doma dlho nevydržal. S kamarátmi sa vybrali do Londýna, v ktorom neobišli, napríklad, známy Tower Bridge nad riekou Temža. Na úvod roka 2018 stihli navštíviť i duel anglickej Premier League.

"Bolo to perfektné, všade okolo množstvo ľudí. Myslím, že okolo osem miliónov. V Londýne som bol s tromi kamarátmi z Viedne. V najväčšom meste Anglicka sme strávili pekné dni. Čo sa týka súboja Premier League, nenechali sme si ujsť zápas West Ham United proti West Bromvich Albion. Kladivári vyhrali gólom z 94. minúty, takže o zábavu bolo postarané. Štadión navštívilo takmer šesťdesiattisíc fanúšikov. Je to úplne iná liga," prezradil Marvin.

Marvin pózuje pred Tower Bridge. Foto: archív ME.

Dvadsaťtriročný futbalista Spartaka prežil s priateľmi aj jednu situáciu, na ktorú bude dlho spomínať.

"Rozhodli sme sa, že v Londýne navštívime jednu reštauráciu. Kamarát mi povedal, že je skvelá, najlepšia v tomto meste. Poznal len jej meno. Nasadli sme do taxíka, oznámili, kam chceme ísť a taxi nás doviezlo nikam. Zrazu sme sa ocitli v tmavej uličke, v akomsi gete. Samozrejme, v takom prostredí ďalší taxík nenájdete, tak nás čakala polhodinová cesta peši, kým sme našli druhý a mohli odtiaľ odísť. Bolo to desivé," smial sa vysoký útočník. Ako však dodal, Londýn je krásny a hodiny strávené jeho prehliadkou si užil.


S priateľkou Luciou pred Milánskym domom. Foto: archív AK.

Kadlecove tri dni v Miláne

Pravý obranca Spartaka dostával od trénera El Maestra na jeseň veľkú dôveru. Tridsaťštyriročnému kormidelníkovi sa za ňu oplatil spoľahlivými výkonmi. Chvíľu voľna využil spolu s priateľkou na výlet do Milána, mesta módy. Po návrate sa venoval kamarátom a rodine.

"V Miláne sme s priateľkou Luckou strávili pred Vianocami tri noci. Pozreli sme si všetky pamiatky, ktoré sme chceli. Či už to bol Milánsky dom, Galleria Vittorio Emanuele, Sforzovský hrad, ale aj kanál Naviglio Grande, popri ktorom sa nachádzajú bary a reštaurácie. Večer je veľmi pekne vysvietený. Miláno sme si zvolili spoločne, keďže ide o mesto módy. Ženám sa teda páči, takže ma neobišli ani návštevy uličiek s obchodmi (smiech)," opísal svoje voľno Andrej Kadlec.

So snúbenicou Danielou navštívil Ján Vlasko aj duel prestížnej basketbalovej súťaže NBA. Foto: archív JV.

Vlasko toho stihol viac ako dosť. Aj zásnuby

Azda jednu z najpestrejších dovoleniek prežil stredopoliar Ján Vlasko, ktorý sa po dvoch rokoch vrátil v lete do malého Ríma. Okrem návštevy zápasu basketbalovej NBA, Miami či dvoch plavbách loďou, stihol požiadať svoju dlhoročnú partnerku Danielu o ruku. Dostal, samozrejme, kladnú odpoveď. Spôsob však neprezradil.

"Ten si nechám pre seba (smiech). Svadba? Hovorí sa, že do roka a do dňa, nie je to však teraz prioritou. Priorita bol prsteň. Obrad si necháme na neskôr," dodal s úsmevom ofenzívny kreatívny záložník.

Na dvoch plavbách zažili množstvo zážitkov. Foto: archív JV.

Vôbec prvé Vianoce strávil mimo domova. V predchádzajúcich rokoch zvykol najkrajšie sviatky v roku tráviť v kruhu najbližších. Tentoraz zvolil s priateľkou, s ktorou tvorí pár deviaty rok, dve plavby loďami.

"Najprv sme boli na Miami, kde sme pobudli niekoľko dní. Celkom ma nadchol duel NBA medzi domácim Miami a Portlandom. Fanúšikovia vytvorili výbornú atmosféru a celková šou, vrátane reklám, bola impozantná. Následne sme sa vybrali na trojdňovú plavbu po Bahamách. Užili sme si krásne pláže, výbornú stravu. Druhá plavba bola dlhšia, prešli sme Kajmanské ostrovy, Jamajku, ostrov Aruba, Curacao a Bonaire. V rámci toho sme absolvovali rôzne výlety. Videli sme vodopády, plameniaky, bol som v kontakte s delfínmi. S priateľkou si niečo podobné zopakujeme, možno, i budúci rok. Maximálne mi to padlo vhod. Teraz sa už teším na prípravu," dodal čerstvo zasnúbený Vlasko.

Kubilay v Turecku. Foto: archív KY.

Yilmaz navštívil rodinu v Turecku

Dvadsaťjedenročný futbalista sa síce narodil v krajine polmesiaca, no krátko po narodení zamieril s rodinou do Rakúska. Aj preto využil voľno na cestu za zvyškom rodiny, ktorá žije v Sakaryi. V Turecku strávil desať dní.

"Z toho sedem som si užíval v Istanbule. Videl som Galata Tower či Modrú mešitu. Predtým som v tomto meste nebol viac ako deň. Neskôr moje kroky viedli na tri dni do Sakaryi, za rodinou. Každý deň boli ulice preplnené ľuďmi, veď v Istanbule ich žije viac ako pätnásť miliónov. Veľká väčšina z nich sú v aute nervózni (smiech)," prezradil v krátkosti čo to o svojom voľne Kubilay Yilmaz.

Iľja i jeho priateľka boli verní Spartaku aj na dovolenke v Egypte. Foto: archív IČ.

Čeredničenko vzal priateľku do slnečného Egypta

Legionár z Ukrajiny navštevoval v roku 2017 domovinu len zriedka. Aj z toho dôvodu trávil úvod dovolenky v kruhu najbližších (v Kyjeve, pozn. red.), ktorých často nevidí. Nový rok vítal v meste Šarm aš-Šajch v Egypte.

"Strávili sme tam týždeň. Išlo o spontánne rozhodnutie, že Nový rok chceme stráviť pri mori. Egypt nie je lietadlom až tak ďaleko, čiže nám to úplne vyhovovalo. Bola to vynikajúca voľba. V Kyjeve je aktuálne zima, takže sme si užili teplo do sýta. Stretli sme sa s kamarátmi, každý deň tak bol zaujímavý. Najviac však výlet na motorke po Safari," prízvukuje Iľja Čeredničenko.

Nevynechali ani plavbu po mori. Foto: archív IČ.

Godál zostal verný krásam Slovenska. Robil „servismana“

Skúsený stopér a pilier obrany andelov zvolil aj s rodinkou pobyt s partiou v Ždiari pri Poprade. Síce nevycestovali za teplom, no to si ich napriek tomu našlo.

"Boli sme tam od 28.12. Prišli sme poobede, počasie bolo ako v Trnave, takže žiadny sneh. Vyzeralo to ako na jeseň. Hneď po ubytovaní, behom dvoch hodín, nasnežilo zhruba pol metra snehu. Nasledujúci deň nás vítalo slnečné počasie. Celá partia vyrazila na lyže. Keďže nelyžujem, staral som sa o deti. Robil som takého servismana (úsmev). Zišla sa výborná partia, s ktorou som hral v Poľsku. Išlo o vynikajúce zakončenie roka," doplnil Boris Godál.

Spartakovci sú v plnej zimnej príprave. Majú za sebou šesť tréningových jednotiek. Už túto sobotu ich v Senci na umelej tráve čaká dvojzápas proti českej Opave.