Na záver jesene skvelá správa! Tridsaťročný stredopoliar Anton Sloboda sa s vedením Spartaka Trnava dohodol na novej 1,5 ročnej zmluve. Červeno-čírny dres si tak oblečie minimálne do leta 2019. Kontrakt podpísal vo štvrtok popoludní.

Sloboda pôsobí v malom Ríme od minulej sezóny. Po nej sa síce rozhodol nepredĺžiť kontrakt, no po pár mesiacoch sa do Trnavy vrátil. Klub ho oslovil krátko po zranení kapitána Lukáša Greššáka.

"Musím povedať, že pri podpise novej zmluvy zohrali úlohu dve veci. Celková atmosféra v klube a zotrvanie trénera El Maestra v Trnave. Teším sa na ďalšiu spoluprácu," povedal krátko po podpise trnavský stredopoliar.


Po návrate sa okamžite stal dôležitou súčasťou tímu Nestora El Maestra. V strede poľa vytvoril spolu s Yasinom Pehlivanom spoľahlivú defenzívnu dvojicu. Na jeseň nechýbal ani minútu.

"Spoluprácu s Tónom sme vyhodnotili ako veľmi dobrú a úspešnú. Odvádza profesionálnu robotu. Navyše, prianie, aby zotrval ďalej v tíme vyslovil aj tréner el Maestro," hovorí generálny manažér klubu Pavel Hoftych.

Najbližšie ho čaká posledný duel v roku 2017, keď Spartak v sobotu privíta na svojom štadióne hráčov Prešova. Duel má výkop o 14.00 hod.