Ani William Shakespeare by azda nenapísal dvakrát rovnaký román. Andelom sa však podaril proti Nitre opäť trojbodový zápis v hodine dvanástej. Rovnako ako doma, aj v utorok podvečer preukázali obrovské množstvo emócií, srdce, charakter a najmä bojovného ducha. Nechceli sa zmieriť s bezgólovou remízou, a tak sa na neutrálnej pôde v Trenčíne dočkali odmeny dve minúty pred koncom. Sieť rozvlnil Anton Sloboda.

Nebol to jednoduchý duel. Na umelej tráve videli priaznivci bojovný futbal z oboch strán. Prevaha ale bola na strane "hostí" - futbalistov z malého Ríma. Loptu mali pod kontrolou a až na niekoľko protiútokov si zverenci Ivana Galáda nevypracovali nič nebezpečné. Najväčšiu šancu mal po zmene strán Machovec, ktorý zvnútra šestnástky trafil ľavú žrď.

"Myslím, že kompetentní dobre rozhodli o dejisku stretnutia, pretože trávnik v Nitre nebol spôsobilý. Aj keď to na umelej tráve nebolo okulahodiace, o to viac sa tešíme z troch bodov. Keď idete do poslednej sekundy a dve minúty pred koncom strelíte gól, také víťazstvá chutia najlepšie," uviedol krátko po stretnutí v mixzóne kapitán Lukáš Greššák.

Dvadsaťosemročný rodák z Trstenej sa vrátil do základnej zostavy po dvoch mesiacoch (v súboji proti žlto-zeleným, pozn. red.), počas ktorých si liečil zranené koleno. V strede poľa si v pri absencií zraneného Jána Vlaska menil ofenzívnu rolu s Antonom Slobodom.

"Víťazstvo ma teší dvojnásobne. Proti Žiline to nevyšlo, teraz áno. Potvrdili sme, že patríme na čelo tabuľky. Aj keď naša hra nebola exkluzívna, dôležité sú tri body," pokračoval v hodnotení duelu Greššák.

Už niekoľko hodín pred samotným výkopom bolo v kabíne cítiť obrovskú túžbu po troch bodoch. Po zlatom septembri a víťaznom októbri prišiel ťažký november, v ktorom z troch zápasov získali zverenci Nestora El Maestra iba jeden bod za domácu remízu s Ružomberkom.

"Sme tím, ktorý žije emóciami. Sme tak nastavení celú sezónu. Samozrejme, nie je možné získať 40 bodov len vďaka emóciám, musíte mať individuálnu kvalitu, správnu taktiku a byť pripravený kondične. Emócie prišli v kľúčovom momente. Tento duel je veľmi dôležitý," nechal sa počuť tréner El Maestro.

Kormidelníkovi andelov, rovnako ako na Štadióne Antona Malatinského, vyšli opäť striedania. Ako Yilmaz, i Čeredničenko s Brigantom priniesli oživenie. Práve posledný menovaný bol pri jedinom presnom zásahu, keď v šestnástke nastreľoval loptu pred bránu, kde ju pred brankárom usmernil do siete Anton Sloboda.

"Nitra bola v niektorých momentoch nebezpečná, ale nakoniec by sa aj tak radovali z bezgólového výsledku. Striedaniami, špeciálne posledným, keď Tótha nahradil Čeredničenko, sme dali signál, že o víťazstvo sa chceme biť do poslednej sekundy. Som veľmi šťastný, že sa nám to podarilo," doplnil Nestor.

Červeno-čírni si pred svojimi prenasledovateľmi udržali na čele ligového pelotónu náskok šiestich, resp. deviatich bodov. Cez víkend ich čaká posledné vystúpenie v tomto roku. Napriek tomu môžeme s určitosťou napísať, že do marca zostane prvá priečka v rukách Spartaka Trnava.

"Dúfam, že je to nakopnutie, ktoré si uvedomíme všetci v kabíne a posledné kolo nepôjdeme len tak odohrať. Mohli sme mať aj vyšší náskok, ale zostaňme skromní. Je pred nami posledný súboj, ktorý chceme zvládnuť," dodal na záver Lukáš Greššák.

Stretnutie s Prešovom sa hrá v sobotu od 14.00 hod.