Káder juniorky Spartaka sa po vypadnutí z druhej ligy poriadne obmenil. Z minulej sezóny zostali len dvaja hráči, Boris Juhás a Július Gombala.


Pravda, okrem spomínanej dvojice bude strážiť svätyňu andelov Dominik Takáč, ktorý sa už v juniorke predstavil skôr. Pri sebe bude mať svojho kolegu Petra Urminského. Oboch si vedenie Spartaka pred niekoľkými dňami zazmluvnili. Do poľa môže tréner Vladimír Ekhardt využiť služby Vangela, Neštráka, Banga, Pavlovčíka, Kollára, Vantrubu, Juhása, Gombalu a Martinka.

"Za pochodu tvoríme nový káder. Myslím si, že ani na začiatku súťaže nebudeme ešte v takom stave, v akom by sme chceli byť. Po dohode s trénerom Nestorom El Maestrom nám bude posielať dvoch až troch hráčov z hlavného mužstva. Okrem toho budeme využívať hráčov zo staršieho dorastu. Celkovo by sme radi zlepšili prepojenie medzi nami, áčkom a dorastom. V novej sezóne je našim cieľom pohybovať sa na priečkach, ktoré nám zaručia pokojný stred tabuľky," prezradil tréner Ekhardt.

Úvodný duel odohrali juniori v Sládkovičove, kde nastúpili proti nováčikovi druhej ligy Interu Bratislava. Po úvodnom dejstve síce viedli jednogólovým rozdielom, no po zmene strán bratislavský celok vystriedal kvalitatívne odlišnú jedenástku a tá sa postarala o obrat. Na ihrisku sa predstavil Stefan Bogdanovski, ktorého tréneri Spartaka skúšajú od začiatku letnej prípravy. Práve on sa postaral o jediný presný zásah andelov.


Inter Bratislava - Spartak juniori 4:1 (0:1)
Gól: Bogdanovski
SPARTAK:
Takáč – Gombala, Marianovič, Strmenský, Mizerák - Pavlovčík, Martinko, Neštrák, Šmajda, Bango - Bogdanovski
Striedali: Urminský – Novotný, Kozmel, Vangel, Holý, Šiška

Vladimír Ekhardt (tréner Spartak juniori): "Mužstvo sa prakticky po prvý raz stretlo pred zápasom. Pre chalanov to bolo náročné. V prvom polčase hrali viac-menej hráči, ktorých poznáme. Po zmene strán nastúpili tí, ktorí sú s nami na skúške a, samozrejme, päť futbalistov z dorastu. Inter taktiež skúšal hráčov, v druhom dejstve sa predstavili v plnej sile. Na ihrisku sa to odzrkadlilo v kvalite."

V druhom prípravnom zápase sa spartakovci predstavili na pôde českého treťoligistu Hlučína. Súboj v porovnaní s prvým vyzeral úplne inak a juniorka si v novom zložení pripísala prvé víťazstvo. V jej drese naskočil do stretnutia okrem Bogdanovskeho aj Kubilay Yilmaz, ktorý sa dostáva po zranení do zápasového rytmu.


Hlučín - Spartak juniori 1:2 (1:0)
Góly: Bogdanovski, Pavlovčík
SPARTAK: Urminský – Gombala, Marianovič, Kozák, Mizerák – Neštrák, Bango, Martinko, Vangel – Yilmaz, Bogdanovski
Striedali: Takáč – Pavlovčík, Vantruba, Mrva

Vladimár Ekhardt (tréner Spartak juniori): "Samozrejme, na Morave to už bolo o niečom inom. Hra spĺňala trochu parametre, na ktorých by sme sa chceli pohybovať počas ostrej sezóny. Boli tam chyby, ale prevládalo viac futbalových vecí. Súper zvolil agresívny štýl hry, s ktorým sme sa úvodných 15 až 20 minút nevedeli vyrovnať. Z toho plynul aj rýchly inkasovaný gól. Postupom času sme však dokázali domácim vzdorovať a v priebehu druhého dejstva prevziať iniciatívu, vďaka čomu sa nám podarilo otočiť nepriaznivý vývoj. Vypracovali sme si ďalšie príležitosti, ktoré zostali nevyužité. Napriek tomu sme vyhrali."

Juniorku najbližšie čaká v stredu tretí prípravný duel. Od 17.00 hod nastúpi v Rohožníku proti domácim. Generálku pred novou sezónou odohrajú 23.7. na ihrisku trnavskej Lokomotívy. Súboj proti Nededu má výkop o 10.00 hod.

VIDEO: http://www.fcspartak.tv/v777-superi-v-tretej-lige