Po troch rokoch v červeno - čiernych farbách opúšťa kreatívny stredopoliar Ján Vlasko klub. Ďalšie tri sezóny bude pôsobiť v poľskej extraklase, v tíme Zaglebie Lubin.

Prestup sa zrodil rekordne rýchlo, všetko sa upieklo hneď po postupovom zápase Trnavčanov so Sarajevom. V piatok doobeda už Vlasko absolvoval v Poľsku lekárske testy a následne podpísal nový kontrakt.

!"Áno, je to pravda, s Poliakmi som sa dohodol na trojročnej zmluve. Chcel som sa posunúť ďalej, myslím si, že som urobil dobrý krok. Mám za sebou už aj zdravotné testy, stretol som sa už aj s tímom. Keďže som hral ešte včera Európsku ligu, netrénoval som, mal som len regeneráciu. Pocity sú zatiaľ výborné, teším sa na nové pôsobisko. Moje poďakovanie patrí majiteľovi Spartaka pánovi Poórovi, za to, že ma uvoľnil. V zime, keď som mal ponuky, sme sa dohodli na predĺžení kontraktu s tým, že ak sa budem chcieť posunúť ďalej, ma uvoľní. Vážim si, že teraz tak urobil."

Jano Vlasko sa stihol rozlúčiť aj so spoluhráčmi. Nezabúda ani na tri roky strávené v Trnave.
"Som šťastný, že moja rozlúčka s Trnavou bola postupová. Poviem ale, že keď som to včera po zápase chalanom oznámil, aj som si poplakal. Odchod nebol jednoduchý, Spartak a Trnava mi veľmi prirástli k srdcu, kúpil som si tu aj byt. Takže v podstate ostávam naďalej Trnavčan. V budúcnosti samozrejme plánujem v Trnave bývať. Keď sa raz vrátim ešte ako hráč na Slovensko, tak iba do Spartaka Trnava," uzavrel Vlasko.

Celý Spartak a fanúšikovia aj touto cestou ďakujú Janovi za služby, ktoré pre klub odviedol a želáme veľa úspechov a šťastia v novom pôsobisku.