Spartak Trnava na východe republiky nedal gól , tak nemohol pomýšľať na body, lebo dvakrát inkasoval a opäť nedokázal udržať čisté konto ani do prestávky. Trnava horela po viacerých nebezpečných centroch z pravej strany a po jednom z nich milimetrovo trafil Martinez, ktorý pohotovo preloboval trnavského gólmana Dobrivoja Rusova. „Išiel som do špeku, chcel som pomôcť, mal som trocha smolu, už som loptu nestíhal a nemal som takú dobrú pozíciu , odrazila sa k útočiacemu hráčovi, ktorý to urobil najlepšie ako mohol a nám to nakoniec stálo body,“ priznal D. Rusov, ktorý vyboxoval loptu len na hranicu šestnástky a michalovský hráč ju okamžite vrátil do siete. Bol to podľa brankára Trnava zlomový okamih zápasu a opäť sa potvrdilo, že keď Spartak inkasuje, len výnimočne sa dokáže vrátiť do zápasu, tak ako s Pohroním.

„O osude zápasu rozhodol prvý gól, ktorý sme, bohužiaľ, inkasovali my. Na takomto teréne je to kopaná, viac boj a dnes ta lopta nikoho neposlúchala. Domáci to mali ľahšie, lebo potom je ťažké niečo vytvoriť. Škoda, že sme ten prvý gól nedal my. To nie je výhovorka, podmienky sme mali rovnaké všetci,“

Michalovce tak vďaka dvojgólovému víťazstvu preskočili o skóre práve Trnavu, a hoci sa Spartak udržal v prvej šestke, v jarných štyroch zápasoch bude musieť odrážať ataky zo spodku, aby sa tam udržal aj po základnej časti. „Bude to tuhý boj, každý zápas je dôležitý, bez ohľadu na to, či je začiatok sezóny, alebo koniec. Napriek tomu verím, že sa do tej prvej šestky dostaneme a nebudeme myslieť na záchranu, ale bojovať o Európu.“ A v čom bol počas jesene podľa Dobrivoja Rusova najväčší rozdiel medzi Spartakom a najlepším triom, za ktorý, výrazne zaostal?

„Tie mužstvá, ktoré sú hore, si udržiavali stabilnú výkonnosť a to nám chýbalo. Mali sme výkyvy vo forme a ja osobne som očakával, že budeme mať viac bodov. V úvode sezóny sme odohrali dobré zápasy, dokázali sme zdolať v Európskej lige Plovdiv, takže kvalitu asi máme, ale nevieme ju ukázať pravidelne. Aj v Európe sme striedali slabé zápasy so silnými.“

Spartak bude musieť vo zvyšku odvetnej časti zabrať a v zápasoch so Slovanom, Zlatými Moravcami, Senicou a Dunajskou Stredou pravidelne bodovať, aby sa neopakoval scenár z minulej sezóny, keď ná postup unikol v poslednom zápase.